Červen 2012

Moje první AFko

1. června 2012 v 17:20 | Kuroyuri |  Narutofilie
Já vím, já vím....

Je tomu už nějakou dobu, co byl Animefest, ale já se pořád nedokázala odhodlat napsat článek... Ono totiž je jedna věc něco takového zažít a úplně jiná něco o tom napsat. Jak bych to tak řekla. Když vstoupíte a vidíte všechny ty otaku je to jako sen. Těžko říct, jestli je to vysněné nebe, nebo noční můra (ovšem kdyby už to byla noční můra, byla by to taková ta, ve které se bojíte a přesto je to nepřekonatelný vzůšo ^^).
Já, která jsem si myslela, že jsem průměrný otaku, co přece jen něco o Japonsku ví jsem zjistila, že jsem podprůměrný otaku, který o Japonsku ví ještě opravdu hodně málo. No ale začnu od začátku.
Když tam vlezete, přemýšlejíc o tom, že v cosplay byste možná byli za blázna jste silně vyvedeni z omylu. S trochou nadsázky jste bez cosplaye za blázna! Jop, tohle mě opravdu překvapilo, o Naruta, Kakashi, nebo Sasuke tam nebylo nouze a o členech akatsuki doslova na každém rohu nemluvím.
Konalo se i fantastické cosplay divadlo a předtím ještě soutěž cosplay (kterou sem bohužel neviděla). Stálo to zkrátka za to, obvzlášť některé parodické vtipné scénky na téma Naruto asi nikdy nezapomenu.
No a další překvápko byli přednášky. Ty byli moc fajn, člověk se dozvěděl něco, o čem ani nevěděl a možná dokonce i něco, o čem ani vědět nechtě. Obzlášť přednáška o yaoi, to na mě byla trošičku pálka, přece jen jsem spíše na shounen, ale přednášející byla vtipná milá slečna, navíc slovo pinďour zaznělo jen jednou a to ve velmi vtipném kontextu, takže se ve finále člověk na téhle přednášce docela bavil i díky vtipným obrázkům a videím, které nám slečna promítala ^^.
Ovšem poslední iluze o japonské perverznosti jsem ztratila při sledování yaoi. Já typická shounenačka šla na promítání v pozdních hodinách, ignorujíc fakt, že se mi chce vlastně spát. Oh ano, velmi rychle mě pocit spánku přešel. Nejhorší na tom bylo, že jem vlastně netušila, že jdu na yaoi (uuups), takže jsem se červenala od palců na nohou až po špičku mého nejvyššího vlasu. Ještě, že v sále byla tma :D
No a nezapomenutelné bylo taky spaní na židlích v promítacím sále (příště si vezmu i pořádně teplí věci na sebe, nevěřili byste, jaká je ospalýmu člověku zima na nohy...) a následné buzení zhruba po 2 hodinách spánku, koukání na část anime, které ste z půlky už prospali a AMV budíčky. Člověk se ani nenadál a dva dny na super-báječném-skvělém animefestu byly tytam. (ano, matka mě prostě na AFko na tři dny pustit nemohla, neboť Brno je moc nebezpečné a bůhví co sou otaku za lidi :D).
Jop... Bylo toho hodně. A hodila bych sem i fotky, kdybych nebyla zapomětlivý člověk a nenechala si foťák doma. :D

PS: Kdo se dočetl až ke konci gratuluju (nebylo to ani tak moc dlouhé, nerada píšu něco dlouhýho). Příští rok si ten foťák určitě nezapomenu a hodím sem i fotky. Ovšem radíém vám, abyste si tam zajeli sami, bude desátý ročník. ^^

Tak a teď už je to opravdu vše! Sayonara! ^^